Marek Halo

Precizní lektor němčiny s velkou dávkou trpělivosti

Otázky a odpovědi

Co tě přivedlo ke studiu němčiny a proč sis vybral/a povolání lektora jako svoji životní náplň?

Již na střední škole jsem doučoval spolužáky matematiku a měl jsem velikou radost, když bylo patrné zlepšení. Uvědomil jsem si, že dokážu srozumitelně vysvětlovat, být trpělivý a naučit. A to mě naplňuje. Ke studiu němčiny na vysoké škole jsem se dostal přes zmiňovanou matematiku, která mi přišla jako studijní obor suchopárná, a díky kontaktům na Německo. Během studia jsem absolvoval dva semestry v Německu, po studiu jsem měl možnost se podílet na několikaletém německo-českém univerzitním projektu a spolupráce s Německem trvá dodnes. Mám tedy neustálý kontakt s živým jazykem - spisovným i hovorovým, získané zkušenosti využívám již téměř dvacet let při výuce němčiny nebo při překládání.

Co tě na výuce němčiny nejvíc baví?

Na výuce němčiny mě nejvíce baví kontakt s lidmi, vzájemná interakce a být součástí procesu, při kterém je patrné zlepšování se v jazyce.

Proč ses rozhodl učit podle Nepustilovy metody?

Nepustilova metoda je výborný nástroj pro rychlé vplutí do jazyka srozumitelnou a nenásilnou formou, za poměrně krátkou dobu se vytváří pevný základ, který umožňuje plynulý přechod ke složitějším jevům.

Liší se nějak tvoje výuka od běžné (jazykové) školy?

Způsob výuky pomocí Nepustilovy metody má pevně danou strukturu hodin, jednotlivé bloky a kurzy na sebe logicky navazují. Převážná část výuky je věnována automatizaci jevů pomocí speciálních cvičení pod vedením lektora, čímž se zásadně odlišuje od jiných jazykových škol.

Co je podle tebe pro úspěšné zvládnutí jazyka nejdůležitější?

Myslím si, že zásadní roli hraje lektor. Pokud se lektorovi podaří studenta nadchnout pro jazyk, je proces učení se daleko snazší, učení se stává zábavou.

Co bys poradil/a někomu, kdo opakovaně začínal s jazykem, ale „nelezlo mu to do hlavy“?

Ať zkusí Nepustilovu metodu...

Máš nějaký veselý zážitek z kurzu?

I když mají naše hodiny pevný řád, panuje v mých hodinách uvolněná atmosféra, často zažijeme nějakou legraci... Však se přijďte podívat!

Jaké je tvoje životní motto?

Trpělivost růže přináší.

Co rád děláš, když máš volno?

Rád cestuju, chodím na túry, velmi rád čtu, občas zhlédnu nějaký film či seriál, zajdu s kamarády na pivo.

Jaká je tvoje oblíbená kniha a proč?

Vyhnání Gerty Schnirch od Kateřiny Tučkové, výborně napsaný román, který se zabývá odsunem Němců z Brna.

Jaká je tvoje oblíbená hudba / skladba?

Mám spoustu oblíbených písní i interpretů... dle nálady.

Čeho si vážíš na jiných lidech?

Férového jednání.
 

Trpělivost růže přináší.

Řekli o Markovi:

Markéta K.

S panem magistrem Halo jsem velice spokojena. Více takových pedagogů! Opravdu jsem si kurz užila a byl pro mě velmi přínosný. 

Vojtěch S.

Chtěl bych panu Halo poděkovat za dva super kurzy, kterých jsem se účastnil a to konkrétně kurzu A1 a A2. Kurz celkově mi upevnil základy němčiny od úplných základů jako je skloňování až po složitější věci jako jsou vedlejší věty.

Logo N
 

Naše metoda funguje
jen ve spojení se
skvělými lektory