Kateřina Vaňková

Zapálená lektorka španělštiny

Otázky a odpovědi

Co tě přivedlo ke studiu španělštiny a proč sis vybral/a povolání lektora jako svoji životní náplň?

Španělštinu jsem se začala učit, protože nás kdysi s kamarádkou napadlo, že pojedeme na závody do Mexika povzbuzovat našeho kamaráda, který tam měl závodit v triatlonu. Do Mexika jsme sice nakonec nejely, ale u španělštiny jsem díky tomuto nápadu už zůstala. Vyučovat jazyky mě hodně baví, protože je to podle mého názoru velmi kreativní a zajímavá práce.

Co tě na výuce španělštiny nejvíc baví?

Na výuce španělštiny mě nejvíc baví akčnost kurzů, komunikace s klienty, pozorování jejich rychlých pokroků v krátkém čase, ale i nadšení a zájem chodit na lekce a rozvíjet se.

Proč ses rozhodla učit podle Nepustilovy metody?

Znám hodně lidí, kteří do Nepustilovy jazykové školy chodili, a opravdu všichni byli nadšení a velmi spokojení s tím, jak výuka probíhala a jak jim pomohla se zvládnutím jazyka. To byl asi hlavní důvod, proč jsem se připojila k lektorům a začala vyučovat touto metodou.

Liší se nějak tvoje výuka od běžné (jazykové) školy?

Styl výuky se zde určitě liší. Důraz je kladen hlavně na to, aby se klienti naučili přehledně základní gramatická pravidla. Jednotlivé gramatické struktury se potom intenzivně drilují a tím pádem se dostávají do podvědomí a snadno se vybavují.

Co je podle tebe pro úspěšné zvládnutí jazyka nejdůležitější?

Nejdřív je dobré si udělat „pořádek“ v gramatice a dobře se naučit základy jazyka, na což je Nepustilova drilovací metoda přímo skvělá. A potom je dobré věnovat se hodně samostudiu a ideálně vše vyzkoušet a použít v praxi, která umí vždy překvapit

Logo N
 

Naše metoda funguje
jen ve spojení se
skvělými lektory