Jan Pavelka

46 let

To je můj příběh

Má školní angličtina však byla na bodu mrazu. Ani po osmi letech jsem se nedokázal domluvit, použít základní fráze a co nejhůř, bál jsem se vůbec anglicky promluvit. Po zmapování nabídek jazykovek v Brně jsem se rozhodl pro Nepustila. Jednak proto, že se mě zaujala drilová metoda, kdy odpovídá celá „třída“ a nemusím se tedy bát mluvit, a také se mi líbil přístup pracovníků školy, kde jsem se šel na kurzy zeptat. Nejenže mi poradili, jaký kurz vybrat, ale nadchli mě tak, že jsem se rozhodl nic neodkládat a jít do toho.

Reference na internetu mě pak v mém rozhodnutí jen ujistily. První den kurzu jsem byl zaskočen tím, jak akční náš lektor je. Celou dobu nejenže udržoval všechny v pozornosti, neúnavně vysvětloval a opravoval, ale hlavně hodinu vedl s humorem. Lekce uběhla jako voda, stejně jako celý intenzivní týdenní kurz. A co mně dal? Bezesporu znalosti angličtiny, ale co je pro mě ještě důležitější, získal jsem odvahu mluvit a motivaci číst v angličtině. Je to už rok, co jsem kurz absolvoval.

Do Anglie jsem skutečně odjel a věřím, že i díky tomu, že jsem získal v kurzu jistotu, probíhal můj pobyt skvěle od samých začátků. Dnes si dělám certifikát a vím, že znalost angličtiny mi pomůže najít dobré zaměstnání.

Do kurzu jsem se přihlásil, protože jsem se rozhodl vycestovat do zahraničí, kde jsem chtěl získat zkušenosti, otrkat se.

Naší školou už prošlo přes 70 tisíc
studentů. Každý příběh se počítá