Anežka Koutná

62 let

Jak se mi líbí v jazykovce

Můj syn žije a pracuje v Kanadě. Našel si tam ženu a mají dvě krásné děti. Vnoučata se sice učí česky, ale jejich mateřštinou je angličtina.

A proto jsem se rozhodla začít studovat angličtinu. Abych byla upřímná, Nepustilovu školu jsem si vybrala hlavně proto, že nabízeli dopolední kurzy. Trochu jsem se bála, zda na kurzy nejsem příliš stará, ale byla jsem ujištěna, že rozhodně ne a že právě dopolední kurzy využívají často lidé v důchodovém věku, kteří se chtějí udržovat v kondici studiem cizích jazyků. O metodě jsem si předem moc nezjišťovala. První lekce mě tak zaskočila. Lektorka neúnavně vysvětlovala gramatiku, porovnávala ji s češtinou a pak „házela“ jedu větu za druhou na procvičení. Co musím ocenit nejvíce je nadšení, kterým mě úplně strhla. V přestávce u kafe jsem zjistila, že nejsem jediná. Na další lekci jsem se vyloženě těšila. I když lektor byl jiný, hodina probíhala stejně. U Nepustilů jsem nakonec během dvou let absolvovala celkem čtyři kurzy a těšilo mě, že jsem se na nich potkávala nejen se stejnými lektory, ale občas i se svými „spolužáky“ z předchozích kurzů. Dnes dokážu bez potíží skypovat se svými vnoučaty a nebojím se za nimi sama vycestovat.  Ze své zkušenosti mohu s čistým svědomím kurzy doporučit!

Můj syn žije a pracuje v Kanadě. Našel si tam ženu a mají dvě krásné děti. Vnoučata se sice učí česky, ale jejich mateřštinou je angličtina. A proto jsem se rozhodla začít studovat angličtinu.

Naší školou už prošlo přes 70 tisíc
studentů. Každý příběh se počítá