Poslech a podcasty

Poslechová cvičení s přepisem a internetové audio či video vysílání přehratelné na Vašem mp3 přehrávači, mobilu anebo počítači. Slovo POD-CAST vzniklo kombinací slov iPod a broadcast.

NEWS IN LEVELS - Krátké zprávy pro studenty angličtiny. Seřazeno do tří úrovní. Najdete zde článek a také poslech. Vhodné i pro začátečníky.

LUKE'S ENGLISH PODCAST - Místo, kde najdete podcasty v britské angličtině od Angličana Luka Thompsona, který v současné době žije a vyučuje angličtinu v Paříži. Nahrávky a videa sem vkládá už od roku 2009. Vhodné pro středně a více pokročilé studenty.

THE TIM FERRISS SHOW - Tim Ferriss (now living in Austin, Texas) dělá rozhovory s úspěšnými podnikateli, sportovci, vědci… a analyzuje jejich život a úspěch. Vhodné pro pokročilejší studenty. 200+ million episodes downloaded.

ESL POD - English as a second language podcast. Na těchto stránkách najdete podcasty pro studenty angličtiny. Tyto nahrávky jsou také v pomalejším tempu a jsou tvořeny dvěma zkušenými učitely angličtiny z USA s více než třicetiletou praxí, Dr. Lucy Tse a Dr. Jeffem McQuillanem.

BETTER AT ENGLISH - Lori Linstruth pocházející z Kalifornie nahrává své podcasty s kamarády z Británie, Nizozemska, Německa a také ve své rodině. Lori žila dvacet let ve Švédsku a před pár lety se přestěhovala do Nizozemska. Podcasty jsou všechny zdarma a s přepisem. Jedná se o nahrávky pro středně a více pokročilé studenty.

6 MINUTE ENGLISH - Krátké nahrávky z BBC, které si můžete stáhnout také i s přepisem ve formátu pdf. Opět můžete zároveň poslouchat a číst.

VOICE OF AMERICA - Voice of America – Special English je americké rádio určené především pro cizince, kteří se učí anglicky. Každý den vychází pravidelně dva nové články. Každý článek je k dispozici v textové podobě s odkazem na stažení zvukového souboru. Slovní zásoba je omezená na 1500 slov. Jsou použity krátké, dobře srozumitelné věty, které neobsahují idiomy. Rychlost mluveného slova je asi 2/3 normální rychlosti. Čtěte a zároveň poslouchejte tyto příběhy a učte se anglicky. Pokud byste některé slovo neznali, stačí dvojklik nad tím slovem a budete přesměrování do online slovníku.

ENGLISH LISTENING LESSON LIBRARY ONLINE - Knihovna poslechových cvičení. Audio nahrávky jsou seřazeny podle úrovně, tématu a akcentu. Všechny poslechy mají také přepis dialogu.

ENGLISH LISTENING - Zde si můžete vybrat poslechové cvičení podle Vaší úrovně, tématu, akcentu, délky poslechu i rychlosti. K používání stránek je ale třeba se zaregistrovat za 3 dolary na měsíc.

CYBER LISTENING LAB - Stránky zaměřené na poslech i s kvízy a otázkami, které testují Vaše porozumění textu. Poslech je seřazen do tří úrovní: easy, medium a difficult.

MANY THINGS - Poslouchejte a zároveň čtěte. Před sebou uvidíte právě tu větu, která se čte. Na těchto stránkách můžete najít i jiné materiály pro studenty angličtiny. There are many things here.

CHINA 232 - Tyto stránky vytváří dva bratři původem z Kanady, kteří žijí už devět let v Asii. Andy a Add vyučují angličtinu a nahrávají podcasty, které si můžete poslechnout na vašem mobilu anebo MP3 přehrávači. Každý podcast má i přepis dialogu ve formátu pdf. Některé podcasty jsou volné a některé zpoplatněné. Tyto nahrávky jsou ale vhodné pro pokročilejší studenty.

LIBRIVOX - Cíl Librivoxu je zveřejnit veškeré knihy bez licence zdarma na Internetu ve zvukovém formátu. Můžete si zde stáhnout audio mp3 soubory, anebo je můžete jako dobrovolník i nahrávat.

PODCASTS IN ENGLISH - Watch, listen and learn. Další stránky, které jsou zaměřeny na poslech podcastů.

PODCAST - Obrovská sbírka podcastů obsahující více než 85.000 nahrávek seřazených dle témat.

PRONUNCIAN - American English Pronunciation. Stránky školy Seattle Learning Academy, kde si můžete stáhnout podcasty zaměřené na výslovnost americké angličtiny.

BBC PODCASTS - Poslouchejte BBC na vašem mobilu či MP3 přehrávači. Pro pokročilé studenty.

CNN PODCASTS - Poslouchejte CNN na vašem mobilu či MP3 přehrávači. Pro pokročilé studenty.

Aktuality

30. 05. 2022

Jednodenní workshopy

LAST MINUTE CENA - ANGLICKÉ JEDNOHUBKY Jedinečné 4hodinové kurzy, ve kterých se zaměříme přesně na tu část gramatiky, kterou potřebujete zdokonalit.

12. 05. 2022

Letní kurzy 2022 - Akce FIRST MINUTE

Letní prázdninové kurzy jedinečnou Nepustilovou metodou. Prezenčně i on-line.

03. 05. 2022

Nové kontaktní místo

POZOR! Změna kontaktního místa Na adrese Kounicova 31 jsme pro vás nově otevřeli Nepustilův jazykový obchůdek, kde můžete zakoupit všechny produkty naší jazykovky, můžete si tu...

Všechny aktuality

Last minute kurzy

JEDINÁ JAZYKOVÁ ŠKOLA V ČR S OPRÁVNĚNÍM PRO VÝUKU NEPUSTILOVOU METODOU

KVALITNÍ TÝM PROFESIONÁLNĚ VYŠKOLENÝCH LEKTORŮ

PROSTORNÉ, MODERNĚ VYBAVENÉ UČEBNY V CENTRU BRNA

PŘEHLEDNÝ A LOGICKÝ VSTUP DO JAZYKA

MOŽNOST NAHRAZENÍ ZMEŠKANÝCH HODIN

NAŠIMI KURZY PROŠLO DO DNEŠNÍHO DNE VÍCE NEŽ 70.000 SPOKOJENÝCH POSLUCHAČŮ