Poslech a podcasty

Poslechová cvičení s přepisem a internetové audio či video vysílání přehratelné na Vašem mp3 přehrávači, mobilu anebo počítači. Slovo POD-CAST vzniklo kombinací slov iPod a broadcast.

NEWS IN LEVELS - Krátké zprávy pro studenty angličtiny. Seřazeno do tří úrovní. Najdete zde článek a také poslech. Vhodné i pro začátečníky.

LUKE'S ENGLISH PODCAST - Místo, kde najdete podcasty v britské angličtině od Angličana Luka Thompsona, který v současné době žije a vyučuje angličtinu v Paříži. Nahrávky a videa sem vkládá už od roku 2009. Vhodné pro středně a více pokročilé studenty.

THE TIM FERRISS SHOW - Tim Ferriss (now living in Austin, Texas) dělá rozhovory s úspěšnými podnikateli, sportovci, vědci… a analyzuje jejich život a úspěch. Vhodné pro pokročilejší studenty. 200+ million episodes downloaded.

ESL POD - English as a second language podcast. Na těchto stránkách najdete podcasty pro studenty angličtiny. Tyto nahrávky jsou také v pomalejším tempu a jsou tvořeny dvěma zkušenými učitely angličtiny z USA s více než třicetiletou praxí, Dr. Lucy Tse a Dr. Jeffem McQuillanem.

BETTER AT ENGLISH - Lori Linstruth pocházející z Kalifornie nahrává své podcasty s kamarády z Británie, Nizozemska, Německa a také ve své rodině. Lori žila dvacet let ve Švédsku a před pár lety se přestěhovala do Nizozemska. Podcasty jsou všechny zdarma a s přepisem. Jedná se o nahrávky pro středně a více pokročilé studenty.

6 MINUTE ENGLISH - Krátké nahrávky z BBC, které si můžete stáhnout také i s přepisem ve formátu pdf. Opět můžete zároveň poslouchat a číst.

VOICE OF AMERICA - Voice of America – Special English je americké rádio určené především pro cizince, kteří se učí anglicky. Každý den vychází pravidelně dva nové články. Každý článek je k dispozici v textové podobě s odkazem na stažení zvukového souboru. Slovní zásoba je omezená na 1500 slov. Jsou použity krátké, dobře srozumitelné věty, které neobsahují idiomy. Rychlost mluveného slova je asi 2/3 normální rychlosti. Čtěte a zároveň poslouchejte tyto příběhy a učte se anglicky. Pokud byste některé slovo neznali, stačí dvojklik nad tím slovem a budete přesměrování do online slovníku.

ENGLISH LISTENING LESSON LIBRARY ONLINE - Knihovna poslechových cvičení. Audio nahrávky jsou seřazeny podle úrovně, tématu a akcentu. Všechny poslechy mají také přepis dialogu.

ENGLISH LISTENING - Zde si můžete vybrat poslechové cvičení podle Vaší úrovně, tématu, akcentu, délky poslechu i rychlosti. K používání stránek je ale třeba se zaregistrovat za 3 dolary na měsíc.

CYBER LISTENING LAB - Stránky zaměřené na poslech i s kvízy a otázkami, které testují Vaše porozumění textu. Poslech je seřazen do tří úrovní: easy, medium a difficult.

MANY THINGS - Poslouchejte a zároveň čtěte. Před sebou uvidíte právě tu větu, která se čte. Na těchto stránkách můžete najít i jiné materiály pro studenty angličtiny. There are many things here.

CHINA 232 - Tyto stránky vytváří dva bratři původem z Kanady, kteří žijí už devět let v Asii. Andy a Add vyučují angličtinu a nahrávají podcasty, které si můžete poslechnout na vašem mobilu anebo MP3 přehrávači. Každý podcast má i přepis dialogu ve formátu pdf. Některé podcasty jsou volné a některé zpoplatněné. Tyto nahrávky jsou ale vhodné pro pokročilejší studenty.

LIBRIVOX - Cíl Librivoxu je zveřejnit veškeré knihy bez licence zdarma na Internetu ve zvukovém formátu. Můžete si zde stáhnout audio mp3 soubory, anebo je můžete jako dobrovolník i nahrávat.

PODCASTS IN ENGLISH - Watch, listen and learn. Další stránky, které jsou zaměřeny na poslech podcastů.

PODCAST - Obrovská sbírka podcastů obsahující více než 85.000 nahrávek seřazených dle témat.

PRONUNCIAN - American English Pronunciation. Stránky školy Seattle Learning Academy, kde si můžete stáhnout podcasty zaměřené na výslovnost americké angličtiny.

BBC PODCASTS - Poslouchejte BBC na vašem mobilu či MP3 přehrávači. Pro pokročilé studenty.

CNN PODCASTS - Poslouchejte CNN na vašem mobilu či MP3 přehrávači. Pro pokročilé studenty.

JEDINÁ JAZYKOVÁ ŠKOLA V ČR S OPRÁVNĚNÍM PRO VÝUKU NEPUSTILOVOU METODOU

KVALITNÍ TÝM PROFESIONÁLNĚ VYŠKOLENÝCH LEKTORŮ

PROSTORNÉ, MODERNĚ VYBAVENÉ UČEBNY V CENTRU BRNA

PŘEHLEDNÝ A LOGICKÝ VSTUP DO JAZYKA

MOŽNOST NAHRAZENÍ ZMEŠKANÝCH HODIN

NAŠIMI KURZY PROŠLO DO DNEŠNÍHO DNE VÍCE NEŽ 70.000 SPOKOJENÝCH POSLUCHAČŮ