Návod pro připojení k on-line výuce

 

  1. Nezbytné vybavení

Základem pro kvalitní připojení je internet o rychlosti stahování alespoň 10 Mb/s a rychlosti nahrávání alespoň 5 Mb/s. Rychlost Vašeho připojení si můžete ověřit na stránkách https://www.dsl.cz/test-mereni-rychlosti.

 

Jako nástroj pro připojení do online výuky můžete využít jakékoliv multimediální zařízení nebo stolní počítač vybavený webovou kamerou a reproduktory či sluchátky.

Ideálním řešením je notebook se zabudovanou webkamerou v kombinaci s náhlavní soupravou (sluchátka s mikrofonem) nebo stolní počítač s webkamerou a náhlavní soupravou nebo-li Headsetem.

 

Seznam zařízení, která lze použít:

Notebook                  s operačním systémem Windows nebo Apple iOS 

Stolní PC                   s operačním systémem Windows nebo Apple macOS s webkamerou a reproduktory

Mobilní telefon          s operačním systémem Android nebo Apple iOS

Tablet                        s operačním systémem Android nebo Apple iOS

 

Preferovaná zařízení jsou Notebook a stolní PC, která nabízejí rozšířenější funkce. Pokud budete připojeni z mobilu nebo tabletu, je možné, že budete lektorem požádáni o úplné vypnutí mikrofonu – prosím respektujte to.

Sluchátka jsou nezbytná pro hladký průběh kurzu – v případě, že budete používat reproduktory Vašeho počítače nebo notebooku, bude docházet k ozvěně, která bude ostatním narušovat výuku.

               

  1. Připojení k online výuce (v případě komplikací volejte 603 526 019)

 stáhněte si aplikaci Cisco Webex Meetings

Na stránce https://www.webex.com/downloads.html/ zvolte na levé straně aplikaci Webex Meetings. Po stažení dostanete nabídku „sign in“, která po vás vyžaduje zadání emailovou adresy a pod ní uvidíte modrý nápis „Use as guest“. Zvolte tuto druhou možnost „Use as guest“ a poklikejte na ni. Bude po vás žádána přezdívka a emailová adresa. Zadejte svoje jméno (prosíme, používejte svoje skutečné křestní jméno i příjmení nebo nějakou přezdívku, která bude pro lektora snadno rozpoznatelná – na základě tohoto jména vás bude v průběhu hodiny oslovovat). Pro tuto chvíli je to vše, co musíte udělat. Aplikaci můžete zavřít a vyčkat s dalším krokem do dne, kdy se koná Vaše výuka.

             

 

  • připojte se do online výuky

V den a čas, kdy se koná Váš kurz, s předstihem 15 až 20 minut zapněte počítač a otevřete aplikaci. Před vámi se objeví možnost „Join a Meeting“. Do řádku pod tímto nápisem zadejte číslo lektora, do jehož hodiny chcete vstoupit. Jedná se o devítimístný kód, který jste obdrželi emailem. Tento kód je pro každého lektora unikátní a neměnný. Pokaždé, když se budete připojovat do kurzu, potřebujete znát číslo lektora, který kurz povede. Ke stejnému lektorovi použijete vždy stejný kód (v případě změny lektora obdržíte opět kód emailem). Klikněte na zelený nápis „Join“. Tímto jste vstoupili do kurzu svého lektora a Vaše hodina může začít.

  1. Základní nastavení

Po vstupu do online učebny provádíte nastavení mikrofonu, sluchátek a kamery ikonou se třemi tečkami, kde zvolíte možnost - Speaker, microphone and camera

 

                                                            

 

Poté se Vám otevře dialogové okno, kde provedete nastavení (viz obr). V tomto nastavení je možné vybrat, který zvukový vstup a výstup bude aplikace využívat – tedy zjednodušeně jestli zvuk půjde do reproduktorů nebo do sluchátek. Tento výběr lze provést kliknutím na nabídku speaker (pro výběr reproduktorů/sluchátek) a microphone (pro výběr mikrofonu). Zde také nastavíte kameru (přední/zadní u tabletů nebo extérní web kameru), pokud k tomu nedošlo automaticky.

V případě problémů s připojením můžete kontaktovat naší technickou podporu na čísle 603 526 019, která se s Vámi pokusí problém vyřešit.

Děkujeme a těšíme se na Vás ve světě on-line.

Aktuality

10. 09. 2020

Učíme bezpečně a bez omezení!

Prezenční kurzy budou otevřeny! Jsme připraveni a těšíme se na Vás v našich učebnách.

02. 09. 2020

Pravidelné kurzy podzim 2020

Podívejte se na aktuální nabídku našich pravidelných kurzů, které začínají 21. září. Angličtina, němčina a francouzština 1x nebo 2x týdně.

02. 09. 2020

Živá on-line výuka

Nové tříměsíční on-line kurzy angličtiny a němčiny. Výuka v těchto kurzech bude probíhat 2x týdně 120 minut v ranních nebo večerních hodinách.

Všechny aktuality

JEDINÁ JAZYKOVÁ ŠKOLA V ČR S OPRÁVNĚNÍM PRO VÝUKU NEPUSTILOVOU METODOU

KVALITNÍ TÝM PROFESIONÁLNĚ VYŠKOLENÝCH LEKTORŮ

PROSTORNÉ, MODERNĚ VYBAVENÉ UČEBNY V CENTRU BRNA

PŘEHLEDNÝ A LOGICKÝ VSTUP DO JAZYKA

MOŽNOST NAHRAZENÍ ZMEŠKANÝCH HODIN

NAŠIMI KURZY PROŠLO DO DNEŠNÍHO DNE VÍCE NEŽ 70.000 SPOKOJENÝCH POSLUCHAČŮ